Google’ın yeni Doğal Dil İşleme Modeli ” [BERT’den] 1.000 kat daha güçlüdür ve bilgiyi yeni yollarla açığa çıkarmak için çoklu görev yapabilir.”

Basitçe söylemek gerekirse, MUM, kullanıcının sorgusuna özgü ilgili yanıtlar sağladığı, kullanıcının duygularını, bağlamını, soyutlamalarını ve amacını anlayabilen bir AI modelidir. MUM’un yardımıyla, kullanıcıların istedikleri yanıtı veren doğru anahtar kelimeyi bulana kadar birden fazla sorgu yapmasına gerek kalmayacak.

Bunun yerine, Google onlara istedikleri sonuçları tek bir konuşma sorgusu ile sağlayacaktır.

MUM’un multimodalitesi, kullanıcıların sorgularıyla ilgili sonuçları almak için metin, resim ve sesi birleştirebilecekleri anlamına gelir. As Pandu Nayak , Ara Google Başkan Yardımcısı açıklıyor:

“Sonunda yürüyüş botlarınızın fotoğrafını çekip ‘Fuji Dağı’nda yürüyüş yapmak için bunları kullanabilir miyim?’ diye sorabilirsiniz. MUM, resmi anlayacak ve onu sorunuzla bağlayacak ve botlarınızın gayet iyi çalışacağını size bildirecektir. Daha sonra sizi önerilen ekipmanların bir listesini içeren bir bloga yönlendirebilir.”

MUM’un nasıl çalıştığı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için Prabhakar Raghavan’ın sunumunun ilk dört dakikasına bir göz atın:

By admin

One thought on “2021 Seo Taktikleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir