SEO ile ilgili en zor kısım akıcılığıdır. Google, algoritmasını yılda 500-600 kez günceller. Bu, yılın her günü en az bir güncelleme olduğu anlamına gelir. Tüm hayatlarını sıralama kriterlerini bulmaya adayan SEO uzmanları bile günün sonunda kafalarını kaşımaya devam ediyor. 

Tüm değişiklikleri takip etmek imkansız. Bununla zamanını boşa harcama. Ancak 2022’nin en büyük trendlerinden ve SEO tekniklerinden bazıları hakkında bilgi sahibi olmaya devam ederseniz, rekabette bir adım önde olacaksınız. Arama yapanların %75’inin arama sonuçlarının ilk sayfasını asla geçmediğini biliyoruz . Bu nedenle, bu algoritma güncellemelerini nasıl yeneceğinizi bulmak ve arama motoru sonuç sayfalarının ilk sayfasında kalmak çok önemlidir.  

Google’ın güncelleme sayfasını sürekli yenilemenize yardımcı olmak için, 2022’nin en önemli 10 SEO tekniğinin bu listesini bir araya getirdik.

Sitenizin Temel Web Verilerini Anlayın 

Temel web hayati, duymadığınız yeni bir SEO terimi olabilir. Ancak 2022’de bunların ne anlama geldiğini ve bunların arkasındaki metrik ölçütleri öğrenmeniz çok önemli. Mayıs ayında Google, sayfaları temel web hayati puanlarına göre sıralayan yeni bir algoritma olan  Sayfa Deneyimini kullanıma sunacak.

Peki temel web hayati değerleri nelerdir? Google, bunları hız, yanıt verme ve görsel kararlılığı ölçen bir dizi metrik olarak tanımlar. Bu gönderide temel web hayati değerlerinin ne anlama geldiğini biraz daha derinlemesine inceleyeceğiz , ancak işte kısa bir özet. 

  • En Büyük İçerikli Boya (LCP) – Sayfa hızını ölçer. Bu, bir sayfanın ana içeriğinin yüklenmesi için geçen süredir. İdeal LCP 2,5 saniye veya daha hızlıdır.
  • İlk Giriş Gecikmesi (FID) – Sayfa yanıt verme hızını ölçer. Bu, bir sayfanın etkileşimli hale gelmesi için geçen süredir. İdeal FID 100 ms’den azdır. 
  • Kümülatif Düzen Kaydırma (CLS) – Görsel kararlılığı ölçer. Bu, görsel sayfa içeriğinin beklenmedik düzen kayması miktarıdır. İdeal CLS .1’den küçüktür.   

Artık neyi ölçmeniz gerektiğini bildiğinize göre, bunu nasıl ölçersiniz? Google, mevcut araçlarının birçoğunu temel web vitals ölçüm özelliklerini içerecek şekilde güncelledi. Bu araçların her biri, temel web hayati metriklerinizin sağlığına ilişkin ayrıntılar ve bilgiler veren raporlar sunar. Bu platformların her birinde biraz zaman geçirmeyi ve bu raporları tanımayı ve yeni sayfa deneyimi güncellemesi yayınlanmadan önce puanlarınızı nasıl iyileştirebileceğinizi düşünün. 

 

2022 seo teknikleri,
teknik seo youtube 2022,

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir