WordPress Dünya genelinde en çok kullanılan ücretsiz web yazılımı olarak ön plana çıkarken destek konusunda da çok fazla seçeneğe sahiptir. Örneğin tema yada eklenti konusunda hiç bir sorun yaşamazsınız. Her Tülü Tema yada eklentiyi ücretsiz temin edebilirsiniz.

Ancak bazende saç baş yolduran hatalar ile karşınıza çıkmıyor değil. Ben eski bir sunucumda Php 5.3 versiyonu kullandığım için Wp kurarken bir sürü sorun ile karşılaştım. Eğer bu yazıyı okuyorsan demek oluyor ki sende benim gibi çaresizce çözüm arayışındasın. Ben senin kadar şanslı değildim ve çözümü bir türlü bulamadım. Http yaptığımda ssl sertifikasını kullanamıyordum. Seo açısında https ile giriş yapılması benim için önemliydi. https yaptığım zamanda admin paneline giriş yapmıyordu.

Tek çözümü var. Ben direct admin panel kullanıyorum. DirectAdmin panelinden ayarlarınızı aşağıdaki şekilde yapmadan önce sitenizin ayarlar bölümünden http://domain.com şeklinde yada http://www.domain.com şeklinde düzenlemeniz gerekiyor. ayarlar bölümünü kaydettikten sonra aşağıdaki ayarları Directadminden yaptığınız zaman resimleri görünmeye ve siteniz düzelmeye başlayacak.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir